Zum Inhalt springen

Złodzieje bankomatów Bitcoinów przejętych w Hongkongu

Trzech podejrzanych, którzy ukradli prawie 30.000 dolarów [41.380 dolarów amerykańskich] w gotówce z bankomatów Bitcoin w Hongkongu, zostało aresztowanych.

Tych trzech mężczyzn jest w wieku od 26 do 55 lat, a policja uważa, że są oni częścią większego syndykatu przestępczego.

Oszukiwanie systemu dla gotówki
Mężczyźni znaleźli sposób na wypłatę gotówki z wielu bankomatów Bitcoin. Policja została ostrzeżona o przestępstwie przez dwie kryptońskie giełdy, które wniosły zarzuty.

Sposób, w jaki sprawcy ominęli zabezpieczenia weryfikacyjne, nie został ujawniony przez policję. Inspektor Wilson Tam Wai-shun z biura ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i przestępczości technologicznej powiedział tylko: „Nie mogę ujawnić, jakie są luki prawne. Ale każda transakcja Bitcoin Code wymaga weryfikacji. Może pierścień ominął proces weryfikacji przed zabraniem pieniędzy.“

Dodał: „Zaoferowaliśmy obu firmom doradztwo w zakresie bezpieczeństwa i wierzymy, że unowocześnią swoje systemy. Pierwszy raz natknęliśmy się na oszustwa związane z bankomatami Bitcoinów.“

W sumie, trzech podejrzanych ukradło w sumie 226.000 HK$ [40.220$] w gotówce z sześciu oddzielnych bankomatów Bitcoinów. W sumie dokonano 11 transakcji, a największa z nich opiewała na 54 000 HK$ [6 906 AUS$].

Trzej mężczyźni, którzy twierdzą, że są bezrobotni, zostali aresztowani pod zarzutem zmowy o defraudację.

Złodzieje bankomatów Bitcoin zdobytych w Hongkongu

Numery bankomatów Bitcoin
Liczba bankomatów Bitcoin dostępnych do użytku publicznego stale rośnie z dnia na dzień. Według danych Coin ATM Radar, na całym świecie istnieje obecnie 9 164 bankomatów kryptokurwalutowych. Skala wzrostu jest fenomenalna, ponieważ każdego dnia instalowanych jest 18,3 maszyn.

Zdecydowana większość bankomatów kryptograficznych (84,4%) znajduje się w Ameryce Północnej. W sumie w Hongkongu znajduje się 57 bankomatów Bitcoin.

Władze w Hongkongu uważają Bitcoin za wirtualny towar, a nie prawny środek płatniczy. We wrześniu 2017 r. Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że tokeny cyfrowe emitowane w ICO są udziałami w programie zbiorowego inwestowania i w związku z tym zostaną uznane za papiery wartościowe.

SFC zauważyło, że „w takich przypadkach obrót lub doradztwo w zakresie żetonów cyfrowych lub zarządzanie lub marketing funduszu inwestującego w takie żetony cyfrowe może stanowić działalność regulowaną i wymagałoby rejestracji lub licencji SFC“.

W innych finansowych i prawnych wiadomościach dla Hongkongu, Stany Zjednoczone właśnie zakończyły trzy umowy między Stanami Zjednoczonymi a Hongkongiem. Umowy te obejmowały zwolnienia podatkowe i ekstradycje. Powodem tego posunięcia jest fakt, że rząd Chin tłumi swobody obiecane obywatelom Hongkongu.

Sekretarz stanu USA, Mike Pompeo, mówi: „Chińska Partia Komunistyczna postanowiła zniszczyć wolności i autonomię mieszkańców Hongkongu. Ze względu na działania KPCz, kończymy lub zawieszamy trzy z naszych dwustronnych umów z tym terytorium“.

Kommentare sind geschlossen, aber Trackbacks und Pingbacks sind möglich.